Nowy sezon już tuż tuż. Informacje dla kibiców

• autor: Kozlo, 2014-08-22 19:18

W rozwinięciu newsa prezentujemy kilka informacji na temat okresu przygotowawczego LKS Sportowca Modlniczka. Dowiecie się m.in. z kim Sportowiec będzie rywalizował w nowym sezonie. kto dołączył do kadry a kto odszedł oraz jak radzili sobie piłkarze w meczach kontrolnych.

Kolejny sezon krakowskiej A Klasy zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe dwa dni piłkarze Sportowca znów zaczną spotykać się ze swoimi starymi znajomymi z boiska, chociaż z niektórymi będą się widzieć po raz pierwszy, przynajmniej w ostatnich latach.

Z kim zagramy

Wśród gronie beniaminków tego sezonu znajdują się sąsiad zza miedzy AP II „Kmita” Zabierzów, z którym Sportowiec wygrał w tamtym roku w Pucharze Polski 8:6, Prądniczanka II Kraków, która  wygrała II grupę Krakowskiej B Klasy przed AP II Zabierzów oraz trzecia w tej samej grupie Górzanka Nawojowa Góra,  będąca nowym przeciwnikiem dla piłkarzy z Modlniczki. Kolejną nową drużyną jest TS Tramwaj, który w końcu nie uniknął degradacji i po barażach ze Złomexem Branice spadł do A klasy. Przypomnijmy, że wychowankiem tej drużyny jest Tomasz Janik, najstarszy zawodnik Sportowca. Stawkę nowych drużyn domyka przeniesiona z grupy pierwszej Armatura Kraków. Z nasza ligą natomiast pożegnał się Bratniak Kraków, który nie zgłosił drużyny na nowy sezon (nazwę przejmuje druga drużyna, podobny będąca całkowicie niezależna od ówczesnej pierwszej) oraz Bieżanowianka, ostatnia drużyna w tamtym sezonie. Po zamieszaniu i kontrowersjach jako 15. drużyna wystąpi najbardziej utyłułowany klub WKS Wawel.

Transfery

Obecnie z drużyną trenuje 23 zawodników.  W porównaniu do zeszłego sezonu nastąpiło kilka zmian. Treningów nie wznowili  Andrzej Zalewski(który miejmy nadzieję, wkrótce znów pokaże się na treningu i w swoim stylu w sposób ekwilibrystyczny zrobi przewagę na boisku), Marcin Szopa( który w ostatnich sezonach dawał dużo radości i sobie i kolegom z boiska i kibicom, z roku na rok najlepszy strzelec  Sportowca. Jedyne co, to pozostało nam życzyć mu dużo szczęścia w życiu prywatnym i podziękować za owocną grę), Krzysztof Michalski(którego frekwencja była jaka była, ale gdy już był i grał był najlepszy, wkrótce pewnie znów się pojawi)

Podczas okresu przygotowawczego ze Sportowcem trenowało wielu zawodników, z czego aż sześciu z nich już zostało potwierdzonych w związku i już są prawowitymi  Sportowcami. Są to Adam Kozień wracający po krótkiej i niestety (albo stety) nieudanej przygodzie w Wiśle Rząska, Karol Baran i Kamil Mrózek, wcześniej reprezentujący TS Węgrzce, beniaminka krakowskiej okręgówki. Mateusz Ziółko z Jutrzenki Giebułtów, którego ojciec przez wiele lat występował w Sportowcu,  a także Michał Włodarczyk z Bieżanowianki, który w tamtym sezonie zasłynął tym, że urwał się Kozieniowi i  asystował przy bramce, jednak  jego drużyna wówczas przegrała  4:1. Treningi po półrocznej przerwie wznowił Paweł Styrylski.

Mecze kontrolne

Podczas tego lata Sportowiec rozegrał 8 spotkań kontrolnych, w tym jedno pucharowe, które zakończyło się fiaskiem i odpadnięciem po drugiej rundzie (czyli pierwszym meczu) z Rzozovią Rzozów.

W pozostałych grach kontrolnych Sportowiec cztery razy zremisował, dwa razy wygrał i raz uznał wyższość rywala.

LKS Sportowiec Modlniczka - LKS Promień Przeginia  1-1  (bramka testowanego zawodnika)

LKS Sportowiec Modlniczka – Wilga Koźmice Wielkie 3-2 (2x Michał Hrabia)

Potok Więckowice - LKS Sportowiec Modlniczka 2-2 (Mazur, samobujcza)

Victoria Zalas - LKS Sportowiec Modlniczka (Styrylski, Testowany)

Wisła Rząska - LKS Sportowiec Modlniczka (2x Kurowski, Włodarczyk)

LKS Sportowiec Modlniczka – Orzeł Bębło 1-1 (Kurowski)

LKS Sportowiec Modlniczka – KS Borek 1-3 (Adam Kozień)

Sportowiec swój pierwszy mecz rozegra 24.08.014 o godzinie 17:30 z Dąbskim KS. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Autor: Treść:pozostało znaków: