O klubie

Klub sportowy "Sportowiec" Modlniczka został założony w 1958r i od tego czasu, z małymi przerwami działała do dziś. Barwami klubu są kolory czerwono - czarne. Klub powstał w 1958r. Wówczas to, grupa młodych ludzi z Modlniczki postanowiła założyć klub sportowy. Byli to; Pudełko Jan, Pudełko Władysław, Kozień Tadeusz, Garzeł Marian, Korzonek Adam. Wystąpili do rady sołeckiej wsi Modlniczka o możliwość urządzenia boiska piłkarskiego na południu miejscowości i uzyskali zgodę. Po kilkakrotnym wykoszeniu trawy, wyrównaniu terenu, wkopano bramki i boisko do gry było gotowe. Stroje piłkarskie i buty otrzymali używane od "Wisły Kraków". Zgłosili drużynę do rozgrywek w pionie LZS i w roku 1959 wystartowali w rozgrywkach "C" klasy. Klub działał jako jedno sekcyjny. W latach 60tych działała nawet sekcja szachowa. Różne były koleje losu klubu. Doszło nawet do tego, że od 1969 do 1974r klub musiał zawiesić działalność. W 1974r dzięki staraniom obecnego prezesa Franciszka Kozienia Klub wznowił działalność i działa do dziś. Obecnie klub liczy 30 członków stowarzyszonych i około 30 zawodników. Latem 2011r  doszło do fuzji między "Sportowcem" a Francesko Olszanica. Kierownikiem drużyny jest Bulka Jacek. Członkowie: Kralka Kazimierz, Grudzień Andrzej, Bąbka Stanisław, Franczyk Władysław, Ryba Ryszard, Kozień Edward, Kozień Czesław, Doczkał Kazimierz, Czajowski Mieczysław, Krzyżanowski Józef, Pawlik Janusz, Skrężyna Roman i Biesiada Mirosław.